Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
FEUDUM.EU
1998-2007
2009-2011
(obnoveno)
internetový občasník
věnovaný historii
nejen středověké
ISSN 1801-5611 redakce (zavinac) feudum eu
TOPlist
larp-fashion.de

Komentáře

ke článku: Řád německých rytířů,
ze dne 04.04.1999, autor článku: Magdalenka

Komentář ze dne: 21.05.2011 00:47:20
Autor: Morgast (morgast@seznam.cz)
Titulek: Čtení za trest!
Již následující citát ukazuje, že autor nemá ani základní ponětí o tématu! Cituji: "Od druhé poloviny 16. století, kdy se zúžila původní funkce řádu, pracovali rytíři především jako kněží v duchovní správě." Takže když došlo od 17 stol. k razantnímu rozšiřování řádu (obnova II a I řádu a posléze i řádu III, tak došlo k jeho zúžení?! Rytíři sloužící jako kněží, to je již totální sci-fi! Jediný rytíř v dějinách řádu za jeho více jak 800 set letou historii s kněžským svěcením byl instalován ve II. pol. 20 stol. ve Vídni! Chce si to ujasnit pojmy "kněz" a řeholník"! To, jak se zde přistupuje k Fratres et Sorores OT, to je horor! To si bratří ani sestry rozhodně nezaslouží! Mimochodem, autor by měl v první řadě navázat kontakt s řádem (Opava, Bruntál, řádové gymnázium v Olomouci), chce - li se o něm něco dozvědět! Přesně jako jsem to před lety učinil já sám.

Reakce na komentář
"Čtení za trest!"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Vypočítejte následující příklad: 1 + 8 =

  

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

Související
Němé tváře...
Útulek Ostrava

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server